Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Speciální akce

Pro školy máme připravené dvě tradiční akce, které jsou ještě více interaktivní a o něco zábavnější než klasické komentované provázení. Bližší informace ohledně přesného konání programu jsou uvedeny vždy v daný rok minimálně 1 měsíc předem. Pro školní skupiny jsou připraveny zábavné hry s rostlinnou tématikou, ukázky rostlin a soutěže. 

Den Země

Den Země se slaví každým rokem 22. dubna a my jej připravujeme každoročně spolu s Domem dětí a mládeže v Teplicích (mimo covidových let). Oslavy Dne Země začaly 22. 4. 1970 ve Spojených státech amerických, kde se shromáždilo na 20 miliónů lidí, aby demonstrovali za zdravější životní prostředí. Od roku 1990 se slaví i v České republice.

Den fascinace rostlinami

Osmnáctý květen je ve znamení, kdy se necháváme fascinovat rostlinným světem. Tento den je známý jako Den fascinace rostlin a cílem této aktivty je nadchnout co nejvíce lidí po celém světě a zavést je do tajů v oblasti botaniky, zahradnictví, zemědělství a lesnictví. Oslavy začaly v roce 2012 a stále více se dostávají do povědomí lidí. 

Botanická zahrada Teplice © 2020