Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

V druhé polovině roku 2021 jsme začali realizovat projekt Botanika všem – naučná videa za finanční podpory programu NET4GAS Blíž poznání. Inspiraci jsme hledali u jiných botanických zahrad, ať už v Denveru nebo u Královské zahradnické společnosti ve Wisley. Navíc nás k tomu postrčila i celosvětová pandemie COVID-19, kdy byla naše zahrada několik měsíců uzavřená a spojení se světem formou videa se nabízela jako vhodný prostředek. Navíc se tato videa dají využít i ve výuce biologie a přírodovědy na gymnáziích a středních školách, v což plně doufáme a školy v tomto kroku podporujeme.

Poslání botanických zahrad

Jakou úlohu hrají moderní botanické zahrady? Jaké plní funkce? To vše v prvním díle z cyklu Botanika všem, který se věnuje poslání botanických zahrad. 
 

Skleník a jeho technologie

Pěstování rostlin (zvláště těch tropických) se neobejde bez skleníku a jeho technologií. Ve videu se dozvíte, jak se zalévá, jak se reguluje teplota či jak vypadá kotelna. 
 

Semena a evidence rostlin

Botanické zahrady si mezi sebou vyměnují semena rostlin. K tomu musí vést přesnou evidenci toho, co pěstují. Opravdu zákulisní video!
 

Dendrologie – dřeviny v botanické 1. díl

Dřeviny jsou nedílnou součástí venkovní i skleníkové expozice. První díl se věnuje nahosemenným rostlinám, zejména pak jehličnanům. 
 

Dendrologie – dřeviny v botanické 2. díl

Druhý díl o dendrologie pokračuje jehličnany, ale dostaneme se i k prvním listnatým stromům. Který strom obsahuje gutaperču? Z jakého stromu se získávají jedlé kaštany. To vše napoví naše video.
 

Dendrologie – dřeviny v botanické 3. díl

Poslední dendrologický díl je dobarven krásou podzimních listů. Žlutě zbarvený korkovník amurský nebo červené listy brslenu křídlatého. Věděli byste, který strom je ve venkovní expozici starý přes 100 let? 
 

Masožravé rostliny

Masožravé rostliny fascinují malé i velké. A co teprve, když se na ně podíváme hodně zblízka. Společně s námi zavítáte do nitra láčkovky a prohlédnete si různorodé možnosti lapání kořisti. 
 

Orchideje a jejich péče 1. díl

Orchideje jsou někdy nazývané jako královny mezi květinami. Jak by ne, je to jedna z nejpočetnějších čeledí na světě. S videem se podívate na kvetoucí orchideje do našeho zázemí. 
 

Orchideje a jejich péče 2. díl

Pěstujete doma orchideje a nevíte si rady s jejich péčí? Shlédněte naše video, kde vám náš zahradník–specialista poradí, jaký substrát zvolit, jak orchidej přesadit a základní péči včetně zálivky a hnojení. 

Fauna Botanické zahrady Teplice

Ponořte se s námi pod hladinu sladkovodních akvárií a poznejte piraně tváří tvář kameře. Pojďte si zalétat v našich voliérách s australskou faunou. 

Botanická zahrada Teplice © 2020