Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Návštěvnický servis

Pro dětské návštěvníky

Děti jsou v naší zahradě vítáni. Návštěvu jim zpestří zvířata doplňující botanické expozice a interaktivní prvky ve venkovní expozici. Nalezněte společně kostru dinosaura ve skleníku nebo obří květ parazitické raflézie. S těmi většími si zahrajte hru Geofun. Odměnit své ratolesti můžete v Cukrárně u botanika.

Pro seniory

Celý areál botanické zahrady se nachází na rovince a prohlídka by neměla činit potíže. Bližší informace, jak se do zahrady dostat naleznete na specializované stránce. Ve venkovní i skleníkové expozici se nachází dostatek laviček k odpočinku. Opatrně se prosím pohybujte po šlapákových kamenech a cestách ve skleníku. Mohou být mokré a kluzké. 

Pro osoby se specifickými potřebami

Naše botanická zahrada je přístupná všem. Před zahradou se nachází jedno vyhrazené parkovací místo pro ZTP, ZTP/P. Většina cest je bezbariérových – kromě šlapákových cest ve venkovní expozici. Vozíčkářům taktéž nedoporučujeme vjezd na lávku kvůli příkrému sklonu. Více informací na samostatné stránce o přístupnosti zahrady. Rádi zajistíme individuální prohlídku zahrady s průvodcem – pište na prohlidky@botanickateplice.cz.

Pro pejskaře

Psi k nám mají vstup povolen (platí 100 Kč), podmínkou je vodítko a sáček na případný odpad. Do skleníku je psům vstup zakázán. Pitný režim zajišťuje pejskům stanoviště s miskami s vodou, které jsou denně čištěny. 

Platby v zahradě

U nás zaplatíte nejenom hotově, ale na všech místech i platební kartou. Plaťte pohodlně a bezpečně. Nepřijímáme ovšem hotovost v cizí měně a benefitní karty. 

Toalety

Toalety se v zahradě nacházejí na dvou místech, a to ve foyer skleníku Tropicana a ve venkovní expozici vedle Cukrárny u botanika. Toalety jsou bezbariérové. Sledujte prosím značení v zahradě či na mapě, kterou zdarma dostanete k prohlídce. K dostání na pokladně nebo ve vstupní hale skleníku Tropicana.  

Wi-Fi

V celém areálu je k dispozici Wi-Fi připojení. Naskenujte vašim chytrým zařízením QR kódy uvedené na informačních panelech a dozvíte se tak něco více z tajuplného světa rostlin. 

Pro vaše pohodlí

Batohy, kabelky či bundy si můžete odložit v šatních skříňkách umístěných ve vstupní hale skleníku Tropicana. Šatní skříňky jsou zpoplatněny (20 Kč menší box, 30 Kč větší box + vratná záloha 100 Kč za klíče). Vaše pohodlí při prohlídce zahrady je naší prioritou. Upozorňujeme návštěvníky, že teploty se (zvláště v zimních měsících) liší v jednotlivých částech skleníku. 

Suvenýry

Odneste si z botanické zahrady něco na památku. Suvenýry v klidu vyberete a zakoupíte ve foyer skleníku Tropicana. Bližší informace jsou na samostatné stránce

První pomoc

Lékárnička s první pomocí se nachází ve vstupní hale skleníku Tropicana. Rádi bychom vás upozornili, že pěstujeme celou řadu jedovatých rostlin, proto se jich prosím nedotýkejte. V případě požití volejte 155 a případně Toxikologické informační centrum (224 919 293 nebo 224 915 402).

Botanická zahrada Teplice © 2020