Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Vyrostla nám nová kniha - průvodce po sklenících

Aneb v Botanické zahradě Teplicích máme pro návštěvníky připravenou již druhou knihu v novém designu a prvního pokračovatele edice „Průvodce“. Jedná se vůbec o prvního průvodce botanické zahrady v její novodobé historii. V 80. letech 20. století vydala ještě pod někdejším názvem „Zásobní a sbírková zahrada města Teplice“ průvodce po sklenících, útlou brožuru textového charakteru s minimem obrázků. V novodobé historii od roku 2002 žádný tištěný průvodce nevyšel. Ačkoli příznivci botanické zahrady po aktuálním průvodci volají dlouhodobě, přicházejí první úvahy o jeho knižním vydání teprve v roce 2010.

V letošním roce se zadařilo a všichni milovníci naší zahrady si mohou zakoupit průvodce po naší skleníkové expozici. „Publikace Vyrostla nám do krásy, kterou jsme vydali v minulém roce, byla takovou pomyslnou startovní čárou. Nepředpokládáme vydávání publikací jako na běžícím páse, ale rádi bychom v budoucnu měli základní sortiment, který rozšíří všem návštěvníkům povědomí o naší zahradě, pěstovaných rostlinách a různých souvislostech ve spojitosti s rostlinami a jejich historií,“ říká ředitel zahrady Petr Šíla. Průvodce jsme se snažili koncipovat trochu jiným stylem, než je běžné. Kromě představení jednotlivých expozic a vybraných rostlin jsme kladli důraz na různá propojení a zajímavosti z botanického i každodenního prostředí. „Věděli jste, že lékař James R. Symon měl jako koníček sběr zmijovců? A že mnoho sbíraných rostlin má jako sběratele uvedeného právě jeho? I takovéto zajímavosti přináší nový průvodce,“ říká kurátor zahrady Jan Ptáček. „Recenzovaný průvodce v sobě skloubí odbornost, nadšení předávat informace široké veřejnosti i prostředek pro vzdělávání žáků a studentů, z nichž možná v budoucnu vyroste nová generace mající jako koníček či práci vědu o rostlinách,“ říká botanička Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a recenzentka publikace Lenka Macková. Autorem vybraných fotografií je mj. také známý teplický fotograf Milan Stryja. Publikace je ode dneška k zakoupení ve foyer skleníku Tropicana za 299 Kč a slavnostně byla představena na zahájení výstavy ¡MEXIKO! Barvy! Vůně! Chutě!

 

Generálním partnerem sezóny je skupina ČEZ.

 


Sledovat dění v Botanické zahradě Teplice můžete na sociálních sítích Facebook, Instagram a X (dříve Twitter). Mnoho novinek je k dispozici na našich webových stránkách www.botanickateplice.cz.

krestknihypruvodce Fotka 1
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 2
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 3
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 4
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 5
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 6
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 7
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 8
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 9
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 10
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 11
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 12
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 13
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 14
krestknihypruvodce
krestknihypruvodce Fotka 15
krestknihypruvodce
Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020