Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Labyrint Teplic a ráj rostlin – unikátní lov pokladů po celém městě

Botanická zahrada Teplice připravila pro obyvatele i návštěvníky Teplic jedinečnou letní soutěž nazvanou Labyrint Teplic a ráj rostlin. Tato akce zve návštěvníky na fascinující putování po Teplicích s cílem objevit nejen krásy botanické zahrady, ale také další unikátní místa města vyznačujícího se bohatou kulturou a přírodními zajímavostmi. Hlavní výhrou pro vítěze je pobyt pro dvě osoby v Lázních Beethoven.

Letošní teplické léto se ponese ve znamení nezapomenutelného dobrodružství, které propojí teplickou botanickou zahradou a dalších devět institucí. Od 1. července do 31. srpna 2024 bude probíhat soutěž o hlavní cenu, a to pobyt v Lázních Beethoven pro dvě osoby. A nejen to, losovat budeme výherce o hodnotné ceny až do desátého místa. Jenže jak se zapojit?

Imaginární průvodkyně Aiko Haru z Botanické zahrady Teplice vás provede deseti zastaveními po Teplicích. Vašim prvním úkolem je vyzvednout si letáček (hrací kartu), kde jsou vypsané zapojené instituce i způsob, jakým se zapojit do hry. Tento letáček bude k dispozici od 1. července na následujících místech: Bioparku Gymnázia Teplice, recepce Botanické zahrady Teplice, infocentrum VisitTeplice, recepce Lázní Beethoven a Regionální muzeum v Teplicích. Cílem je sbírat razítka za návštěvu institucí nebo plnit úkoly na samoobslužných stanovištích. Účastníci, kteří získají pět razítek a splní tři úkoly, mohou odevzdat soutěžní kartu na třech místech: Botanická zahrada Teplice, infocentrum VisitTeplice a recepce Lázní Beethoven.

"Na jedné sociální síti jsem četl povzdech návštěvníka, který byl překvapený, jak krásnou botanickou zahradu v našem městě máme, protože Teplice (rozumějte v Teplicích nečekám nic dobrého). I to je jeden z motivů, proč ukázat návštěvníkům, že Teplice se mají čím pochlubit a že naše město je ideálním místem pro návštěvníky všech generací," říká ředitel botanické zahrady Petr Šíla.

Mezi zapojenými institucemi jsou (řazeny abecedně): Aquacentrum Teplice, Biopark Gymnázia Teplice, Botanická zahrada Teplice, Lázně Beethoven, Regionální knihovna Teplice, Regionální muzeum v Teplicích, Správa železnic (železniční stanice Teplice v Čechách), VisitTeplice a Zahradnictví Dvořák a syn.  

"Tak jako zahradník pečuje o své květiny, měl by člověk pečovat o svou duši a naplňovat ji poznáním a ctností," parafrázuje Komenského dílo Labyrint světa a ráj srdce ředitel botanické zahrady Petr Šíla. Proč tedy nevyužít příležitosti a neprozkoumat uličky našeho města? Každá ze zapojených institucí nabízí kousek světa rostlin a kulturní zážitky, které obohatí vaši duši.

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Jaké jsou ceny?

 • První cenou je víkend pro dvě osoby v Lázních Beethoven.
 • Druhou cenou je poukaz na nákup v Zahradnictví Dvořák a syn v hodnotě 5.000,- Kč.
 • Třetí cenou je poukaz na nákup v Zahradnictví Dvořák a syn v hodnotě 3.000,- Kč.
 • Čtvrtou až desátou cenu věnovaly zapojené instituce (překvapení).

Jak se dostat do slosování o hodnotné ceny?

 • Získat 5 razítek a splnit 3 úkoly.

Kde se získává hrací karta?

 • Biopark Gymnázia Teplice
 • Botanická zahrada Teplice
 • Infocentrum Visitteplice
 • Recepce Lázní Beethoven
 • Regionální muzeum v Teplicích

Kde se odevzdává hrací karta?

 • Botanická zahrada Teplice
 • Infocentrum Visitteplice
 • Recepce Lázní Beethoven

 

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020