Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Alchymista v Teplicích

V letošním roce proběhly dvě přednášky věnující se léčivým rostlinám pod taktovkou studenta Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové Jindřicha Čecha alias Alchymisty. První přednáška proběhla 17. září na téma Samoléčba rostlinami, kde bylo představeno několik léčivých rostlin, které můžeme efektivně využít v řešení různých nesnázích – od kašle, nachlazení, zažívacích potíží, špatného spánku až po bolestivou menstruaci. 

Druhá přednáška proběhla v adventním časem 15. prosince na téma Vůně Vánoc. Vanilka, hřebíček, kardamon – to asi všichni známe jako přísady do cukroví, ale jaké vlastně mají tyto rostliny účinné látky? To se mohli návštěvníci naší zahrady dozvědět ve vánočně laděné přednášce prodchnuté vůní silic, která kolovala mezi návštěvníky. 

„Téma léčivých rostlin je u návštěvníků velmi oblíbené. Vždyť každý kdo má alespoň trochu prostoru doma, tak nějakou tu bylinu pěstuje. Přednášková činnost tak byla jednou z možností, jak umožnit návštěvníkům naší zahrady dozvědět se o léčivých rostlinách trochu více. Samozřejmě nemůžeme konkurovat zahradám, které se věnují léčivým rostlinám i po odborné stránce, ale ukázka léčivých rostlin v naší zahradě patří mezi oblíbené expozice,“ říká ředitel zahrady Petr Šíla

Alchymista Fotka 1
Alchymista
Alchymista Fotka 2
Alchymista
Alchymista Fotka 3
Alchymista
Alchymista Fotka 4
Alchymista
Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020