Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Vzdejte s námi hold bambusu

Bambus má pestrou minulost a je i sám o sobě velice zajímavou rostlinou. Přečtěte si, co o něm říká náš kurátor Jan Ptáček.

"Bambus je po historické stránce s východní Asií neodmyslitelně spjatý. A i dnes má stále důležitou roli. Stále se používá například k výrobě nábytku nebo dokonce některého typu oblečení. Dobře slouží i jako stavební materiál a pokud vím, staví se s ním dodnes. A pak se dá samozřejmě i jíst. V minulosti měl však pravděpodobně i svou stinnou stránku, protože sloužil jako mučící nástroj. Odsouzenci byli popraveni tak, že jejich spoutanými těly pomalu prorůstaly bambusové hroty. Ale to už je díky bohu minulost," tak zní slova našeho kurátora.

V sobotu 8. června, v 10:00 zahájíme den věnovaný právě bambusu. Jednak si při jeho příležitosti můžete prohlédnout naše nové "bambusárium" a jednak se s bambusem můžete dokonce naučit pracovat v rámci našich bambusových dílen. Jak už říkal pan Ptáček, z bambusu se dá utvořit téměř cokoliv. Chcete si z něho také něco uplést? Nebude chybět ani poutavá přednáška od bambusového specialista Jana Kocourka. K tomu všemu bude rovněž k dispozici sada pravých východoasijských čajů od Dobré čajovny, aby se den nenesl v duchu žízně.

8. června od 10:00, určitě přijďte a poznejte na vlastní kůži tajemství a esenci bambusu.

                                                                                                                                                                                                                                                                     PLAKÁT KE STAŽENÍ

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020