Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Výstava JÓGA.TEČKA. zahájena

V úterý 10.1.2023 proběhla ve foyer Botanické zahrady Teplice slavnostní vernisáž fotografií z dílny teplického fotografa a kameramana Milana Stryjy. V jogínských pozicích na fotografiích se vzpíná Veronika Hrabáková, obklopená zalesněnými kulisami Českého středohoří a Krušných hor. Sytě barevné fotografie byly nafoceny v průběhu loňského léta a prosvětlují botanické foyer, kontrastujíc s venkovní šedí zimního období.

„Dámy a pánové, dovolte, abych vás srdečně přivítal v novém roce a popřál vám hodně zdraví a štěstí," řekl při zahájení ředitel zahrady Petr Šíla„Teplická zahrada hostí teplické umělce a z toho mám velkou radost," dodal.

„Lednový termín výstavy se hodí k novoročním předsevzetím. Několik měsíců jsme hledali společné termíny, lokace a trpělivě čekali na ty správné fotogenické mraky, mlhy a počasí vůbec. A myslím, že naše trpělivost se vyplatila.“, komentuje autor výstavy, pan Milan Stryja.

Mám pocit, že fotky, které jsme na výstavu vybrali, se perfektně do botanické zahrady hodí. Jsou veselé, barevné a zajímavé. Fotky z exteriéru jsme schválně situovali do míst, která Tepličáci znají a na výstavě pak i návštěvníci tipovali, kde byly pořízeny.“ říká Veronika Hrabáková, instruktorka z teplického studia Jóga, která je středobodem vystavených fotografií.

Výstava bude probíhat do 5. února 2023. Uhodnete, na jakých místech fotografie vznikly?

Vernisáž (samotnou) dokumentoval fotograf Petr Macek.

joga Fotka 1
joga
joga Fotka 2
joga
joga Fotka 3
joga
joga Fotka 4
joga
joga Fotka 5
joga
joga Fotka 6
joga
joga Fotka 7
joga
joga Fotka 8
joga
joga Fotka 9
joga
joga Fotka 10
joga
joga Fotka 11
joga
joga Fotka 12
joga
joga Fotka 13
joga
Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020