Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Venkovní prostory zahrady budou zpřístupněny od úterý 13. dubna

Vážení návštěvníci,

od úterý 13. dubna se na vás opět těšíme ve venkovních prostorách naší botanické zahrady. Skleníky ještě budou muset zůstat uzavřeny.

Zavádíme variabilní výši vstupného, jehož výši si každý návštěvník zvolí sám. „Vzhledem k tomu, že může být otevřena jen venkovní expozice, rozhodli jsme po konzultaci se zřizovatelem o tom, že zavedeme až 66% slevu na běžné vstupné. O výši slevy v rozmezí 0 - 66 % si rozhodne každý návštěvník sám. Bude tedy na návštěvníkovi, v jaké výši bude chtít podpořit chod zahrady, která byla od 18. prosince 2020 z důvodu koronavirových opatření uzavřena," sdělil ředitel zahrady Petr Šíla. Podle posledního usnesení Vlády ČR může být v areálu maximálně 20 % návštěvníků. Toto omezení návštěvníky nijak neomezí, neboť průměrná denní návštěvnost zahrady je v těchto měsících necelých 100 osob denně a venkovní plocha je dostatečně rozlehlá.

„V rámci našich stálých aktivit na sociálních sítích budeme navíc každý den informovat, co zrovna v zahradě kvete a na co je ideální se přijít podívat", dodal ředitel zahrady.

 

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020