Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Spojili jsme se s online psychologickou platformou Talk2amy

Česká online psychologická platforma Talk2amy, založená na umělé inteligenci, a Botanická zahrada Teplice oznamují vzájemnou spolupráci. Zahrada začala Amy testovat již koncem minulého roku, nyní se již podílí třeba i na výběru zaměstnanců. Postupně ji plánuje zavést i do dalších oblastí.

 

Podle botanické zahrady byla hlavním důvodem pro zavedení umělé inteligence do chodu organizace především snaha o hlubší porozumění sobě i kolegům. Nakonec v ní získala nejen rychlou a moderní zpětnou vazbu od zaměstnanců na organizaci a nadřízené, ale také efektivní nástroj výběru nových zaměstnanců. Zahradě nyní pomáhá s rozvojem osobnosti a potažmo rozvojem celé organizace jako takové.

Martin Rücker, zakladatel společnosti Mongata, která platformu Talk2amy provozuje, k tomu dodává: „Botanická zahrada Teplice je příkladem toho, že i relativně malé organizace mohou využít předností umělé inteligence. Amy jim totiž přináší několik nástrojů v jednom, tj. assessmenty, atmosféra, týmy). Osobně musím vyzdvihnout především inovativní přístup vedení zahrady k otázce lidských zdrojům.“

Jsem velmi rád, že můžeme spolupracovat právě s platformou Talk2amy, která pomáhá porozumět lidské osobnosti. Díky ní jsme získali nejen moderní nástroj vhodný k rozvoji osobnosti, ale také rychlou zpětnou vazbu, jak jsou lidé spokojeni třeba s firemní kulturou naší organizace. Navíc může fungovat odkudkoli a není tak cenově nákladný jako v případě využití lidské síly,“ vysvětluje Petr Šíla, ředitel Botanické zahrady Teplice.  

Obě organizace věří, že tato spolupráce jim pomůže ilustrovat nejen jak identifikovat nástroje, které dokážou podpořit lidský potenciál s ohledem na soukromí a integritu, ale také jakým způsobem lze pracovat s lidmi. Jejich cílem je, aby se oblast lidských zdrojů stala skutečně „lidskou“, přiblížit ji moderním technologiím a rovněž odpovědět na věčnou otázku, jak mohou být lidé v práci šťastní.

Talk2amy představuje unikátní spojení psychologie a nejnovějších technologií, jakými jsou umělá inteligence, pokročilá matematika, nebo cloudové technologie. Je založena primárně na technologiích společnosti Microsoft, která je zároveň technologickým partnerem Mongaty v rámci projektu „Microsoft for Startups“. Její platforma již několik let nabízí své služby zákazníkům v České republice, nově pak také na Slovensku. Patří mezi ně např. společnosti jako Unipetrol či Spolana, vzdělávací agentury jako Top Vision, konzultační společnosti, vybrané nemocnice i jednotliví psychologové. Po vstupu na Slovensko, plánuje Mongata zpřístupnit své služby i v dalších zemích EU.

 

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020