Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Skalničkový skleník otevřen

V botanické zahradě včera proběhlo slavnostní otevření nového skalničkového skleníku. Návštěvníci se tak dočkali nejmodernější stavby celého areálu, unikátní v České republice.

Nový skleník vznikl na základě projektu Ing. arch. Jana Zimy. Je součástí expozičních skleníků Tropicana, vstup vede od tropického skleníku. „Je mi velkou ctí být u otevření této významné stavby pro naší zahradu. Zároveň bych rád poděkoval mému předchůdci Mgr. J. Haagerovi a kolegyním za odvedenou práci při výsadbě celého skleníku,“ sdělil přítomným novinářům ředitel zahrady Petr Šíla.

Ve skalničkovém skleníku jsou vysazeny choulostivé rostliny horských oblastí Evropy, Asie, Jižní Ameriky, Nového Zélandu, ale také ostrovní flóra z Kanárských ostrovů, Madeiry nebo z chilské poušti Atacama.

„Expozice je stavěna na vyvýšených stolech, které jsou za mřížemi. Mříže tam jsou především proto, že jde o drobné a velmi vzácné rostliny náchylné na poničení. Je to i ochrana rostlin proti nenechavým návštěvníkům, kteří by mohli nevhodnou manipulací rostliny poškodit,“ vysvětlil kurátor zahrady Jan Ptáček.

Přijďte se pokochat krásou horských rostlin, jsme tu pro vás každý den mimo pondělí od 9.00 do 19.00. Více zajímavých informací přineseme v našem pravidelném zpravodajství ze zahrady. Sledujte nás na sociálních sítích.

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020