Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Rozvoj environmentální výchovy díky podpoře Ústeckého kraje

V minulém roce získala Botanická zahrada Teplice od Ústeckého kraje podporu na rozšíření environmentální výchovy. Botanická zahrada stejně jako zoologické zahrady a další podobné instituce má jako jeden ze svých hlavních cílů vzdělávání návštěvníků všech věkových kategorií, které v Teplicích zdárně pokračuje.

Po úspěšném programu pro mateřské školy jsme se zaměřili na starší studenty – studenty středních škol, pro které jsme si připravili program nazvaný „Rostliny pod drobnohledem“. V rámci tohoto programu se studenti naučí pracovat nejenom s moderním mikroskopem a stereomikroskopem, ale zároveň se dozvědí něco více z environmentální výchovy. „Propojili jsme vědu – botaniku s ochranou přírody a životního prostředí. To je náš cíl, který chceme prezentovat studentům středních škol na Teplicku i v okolí,“ říká ředitel zahrady Petr Šíla. Program tak rozšiřuje možnosti výuky botaniky, ale i ekologické výchovy. Zároveň je vhodný nejenom do běžného studia, ale i pro talentované studenty, kteří se např. připravují na Biologickou olympiádu.

Program je určen studentům středních škol, kteří již mají alespoň základní přehled o rostlinách. Program je v délce trvání 80 minut a je z kapacitních důvodů určen pro maximálně 15 osob. Jednotná cena činí 150 Kč na studenta, obsahuje vstupné do zahrady a sadu pracovních listů. Program se předem objednává na našich webových stránkách v sekci pro střední školy.

 

Projekt byl financován z programu pro rozvoj ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO) na území Ústeckého kraje.

 


Sledovat dění v Botanické zahradě Teplice můžete na sociálních sítích Facebook, Instagram a X (dříve Twitter). Mnoho novinek je k dispozici na našich webových stránkách www.botanickateplice.cz.

 

 

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020