Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Přírodovědci spjatí s Teplicemi a okolím mají své místo v botanické zahradě

Lázeňské město Teplice, Ústecký kraj a vůbec oblast severozápadních Čech je spjatá s mnohými českými i zahraničními přírodovědci. Mnohé z nich možná neznáte, o některých jste jen slyšeli letmo a některé třeba znáte velmi dobře.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vytvořit stezku po významných přírodovědcích, kteří nějakým způsobem působili v Teplicích a okolí. Ovšem nečekejte jednu naučnou tabuli shrnující všechny informace. Každému přírodovědci jsme věnovali jednu lavičku v zahradě, abychom na tyto významné osobnosti nezapomněli. Díky nim projdete každý kout zahrady a zapojit se mohou i děti. Jakmile napočítáte dvanáct osobností, pak jste našli všechny naše označené lavičky.

Věděli jste, že teplický rodák Julius Payer pojmenoval v Zemi Františka Josefa Teplický záliv a Šanovský ostrov? Nebo, že rakousko-uherský šlechtitel růží Rudolf Geschwind pojmenoval jednu svoji růži jako Gruß an Teplitz (v překladu Zdravím Teplice)? „Mohli bychom v botanické zahradě psát o významných českých botanicích (a v mnoha případech i píšeme), ale tentokrát byl náš cíl lokální – představit osobnosti spojené s naším městem či zdejším krajem,“ říká ředitel zahrady Petr Šíla.

Sledovat dění v Botanické zahradě Teplice můžete na sociálních sítích Facebook, Instagram a X (dříve Twitter). Mnoho novinek je k dispozici na našich webových stránkách www.botanickateplice.cz.

 

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020