Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Od roku 2019 jsme téměř zdvojnásobili návštěvnost. Na našem novém rozvoji se podílí legendární studio Olgoj Chorchoj.

Teplická botanická zahrada je od roku 2019 čím dál tím oblíbenější. V roce 2022 si její sbírky prohlédlo o více než 70 % návštěvníků, než tomu bylo v průměru za posledních 15 let a tempo růstu pokračuje i v prvním pololetí letošního roku. Na komplexním rozvoji areálu začala nově spolupracovat s renomovaným pražským studiem Olgoj Chorchoj.

Vedení botanické zahrady si plně uvědomuje nutnost zpracování strategických dokumentů pro budoucí rozvoj. Jedině tak bude zaručena kontinuita dosavadní práce a areál tak zůstane nadále botanicky i turisticky zajímavý pro rozvíjející se region Krušných hor.

Petr Šíla, ředitel zahrady, k tomu dodává: „Vybudujeme moderní botanickou zahradu se vším všudy - od nových expozic a vzdělávacího pavilonu, po moderní mobiliář pro návštěvníky. Nový areál spojí městský veřejný prostor s naší zahradou. Jsem velmi rád, že se nám podařilo vypracovat koncept rozvoje právě se studiem Olgoj Chorchoj. Jejich mezinárodní zkušenosti jsou pro naši zahradu velmi cenné. V tomto momentu se navíc potvrzuje, že naše spolupráce s jinými evropskými botanickými zahradami má aktuálně vysoký význam a je třeba v těchto krocích aktivně pokračovat.“

Botanická zahrada je místo protnutí zeleně a architektury. Snažíme se stávající stav ještě více zklidnit jemným a elegantním tvarem navržených pavilonů a také návštěvníky ještě více vtáhnout do světa rostlin nově navrženými komunikacemi, průhledy a místy k zastavení,“ říká Michal Froněk, zakladatel studia Olgoj Chorchoj.

Prvotní studie rozvoje areálu počítá s vybudováním nového vzdělávacího pavilonu s výhledem na Doubravskou horu a Milešovku. Postupně bude probíhat obnova a přemodelování stávajících venkovních expozic, vytvoří se nová vodní plocha se vzdušným pavilonem. Celý areál pak budou moct návštěvníci postupně obejít a dojte také k propojení s přilehlými Janáčkovými sady. Již v příštím roce botanická zahrada vybuduje nový technický vjezd, který vychází z představené studie. Do 2 let by organizace ráda získala stavební povolení pro výstavbu nového pavilonu.

Pozn.: Studie byla představena 21.6.2023 zástupcům zřizovatele a zaměstnancům Botanické zahrady Teplice za účasti hlavních aktérů celého konceptu.

 

Vizualizace rozvoje areálu

rozvoj_bzt Fotka 1
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 2
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 3
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 4
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 5
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 6
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 7
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 8
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 9
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 10
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 11
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 12
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 13
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 14
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 15
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 16
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 17
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 18
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 19
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 20
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 21
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 22
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 23
rozvoj_bzt
rozvoj_bzt Fotka 24
rozvoj_bzt
Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020