Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Náš ředitel ve výběru mladých osobností magazínu Forbes 30 pod 30

Petr Šíla ve výběru mladých osobností magazínu Forbes 30 pod 30. Jako jediný manažer ve službách veřejného sektoru.

Petr Šíla, ředitel Botanické zahrady v Teplicích, jedné z neprogresivnějších botanických zahrad v zemi, se dostal do výběru magazínu Forbes 30 pod 30. Každý rok se v něm pravidelně objevují osobnosti s výjimečným talentem a potenciálem měnit věci k lepšímu, kterým v den vyhlašování nebylo ještě 30 let. Takovým je i Petr Šíla, manažer ve službách veřejného správy. Porota u něj ocenila především jeho schopnost zavádět moderní, netradiční postupy v rozpočtovém sektoru.  

Kromě toho, že už pátým rokem řídí třetí největší botanickou zahradu v zemi se jako zastupitel podílí i na řízení města Teplice, snaží se dostat nedaleké osecké zahrady na seznam UNESCO. Vedle toho prosazuje, aby se z Krušných hor stal národní park. V neposlední řadě jako předseda spolku Trautzlova umělecká společnost podporuje a rozvíjí autentickou kulturu v Česku. Mezi významné události, za kterými v minulosti stál, patří například organizace oslav českého předsednictví v Radě EU v Římě.

Jako řediteli zahrady se mu podařilo nastartovat spolupráci s městem Teplice v oblasti zeleně, obnovit česko-německé vztahy (projekt se Schellerhau), zdvojnásobit celkovou návštěvnost, zavést umělou inteligenci do fungování organizace, zážitkové večery a využít tak mladých talentů z nedaleké hotelové školy. Pod jeho vedením se chystá nový koncept rozvoje zahrady na další roky. V roce 2022 se stal osobností Ústeckého kraje v oblasti kultury, nedávno pak kandidátem do Rady Českého rozhlasu.

Více na webu Forbes.

 

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020