Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Náš kurátor obdržel prestižní cenu Jana Sudy!

Živa je vědecko-populární časopis, nejstarší dosud vydávaný přírodovědecký časopis v České republice, jehož historie sahá do roku 1853. Tehdy jej při Matici české založil samotný Jan Evangelista Purkyně, přírodovědec a jedna z největších osobností v historii české vědy. V loňském roce publikoval v témže časopise náš pan kurátor, Mgr. Jan Ptáček, svůj článek Patagonie - Andy ošlehané větrem, za který na slavnostní ceremonii v Praze dne 22. května 2023 spolu s dalšími laureáty a akademiky za přítomnosti předsedkyně AV ČR, paní Evy Zažímalové, obdržel prestižní cenu Jana Sudy. Jeho příspěvek byl odbornou porotou shledán jako nejlepší text v této kategorii.

Kvůli disertaci jsem podnikl několik cest po Jižní Americe, velký dojem ve mně zanechala Argentina. Když jsem se ale pídil po informacích o flóře a složení tamní vegetace, našel jsem jen málo dostupných článků a publikací,“ osvětlil výběr tématu svého vítězného článku jeho autor, kurátor zahrady Jan Ptáček.

Je nám ctí a radostí, nazývat Honzu Ptáčka naším kolegou a srdečně mu k tomuto úžasnému ocenění blahopřejeme," uzavírá ředitel zahrady Petr Šíla.

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020