Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Mexický průvod do botanky

Již příští úterý 31. 10. nás v podvečerních hodinách čeká vskutku netradiční akce! Společně s Divadlem V Pytli a Petrem Stolařem jsme se rozhodli uspořádat slavnostní mexický průvod městem z jeho uměleckého centra až do botanické zahrady samotné.

Průvod vyrazí v 17:00 od fontánky jménem "Mokré tričko", která leží přesně mezi Domem kultury Teplice a Krušnohorským divadlem, proto to "umělecké centrum" Teplic. Průvod se ponese ve znamení Mexika jako ostatně celý tento podzim. K branám botanické zahrady (které se tento den výjimečně otevřou až v 17:00, tzn. po většinu dne bude zavřeno) průvod dorazí okolo 18:00 a započne bohatý program pro malé i velké! Přijde rej, nastoupí masky a otevře se stezka se speciálními úkoly a aktivitami; možná nás čeká i taneční soutěž! Konec akce se odhaduje na 20:00.

Mexiko je nyní hlavním témaem naší zahrady a už od začátku podzimu jsme slibovali řadu akcí pro veřejnost. Teď o víkendu naše tradiční podzimní tvořivé dílničky, nyní Mexický průvod a hned nato v pátek 3. 11. úžasná Strašidelná botanka. Chceme oslovit co nejširší publikum, zejména rodiny s dětmi a ukázat, že botanická zahrada není jen jakési muzeum s květinami, nýbrž velmi živé místo kultury a poznání, poklidu i zábavy a především – místo pro lidi, místo setkávání," říká ředitel zahrady Petr Šíla.

Děti i dospělí mají v tento výjimečný den vstup do zahrady (a samozřejmě také účast na samotném průvodu a dalších aktivitách) zcela zdarma.Těšit se můžete kromě připraveného programu i na občerstvení, zájemcům se naskytne poměrně unikátní a premiérová příležitost, navštívit potemnělý skleník, čerstvě nazdobený na Día de los Muertos alias mexický Den mrtvých – pro dospělé za 100,- Kč, pro děti zcela zdarma.

Akce se koná za každého počasí.

Děkujeme Statutárnímu městu Teplice za podporu.

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020