Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Día de los Muertos a Strašidelná botanka

Tento týden je velmi bohatý, poněvadž nás čeká mnoho věcí!

Ačkoliv se Día de los Muertos v zahradě nekoná poprvé, letos bude speciální díky tomu, že tematicky doplní a obohatí stávající výstavu ¡MEXIKO! Barvy! Vůně! Chutě! Día de los Muertos (alias "Den mrtvých") je populární mexický svátek, který připadá na 2. listopad – tedy stejně jako české Dušičky. Během Dne mrtvých Mexičané radostně vzpomínají a znovu se setkávají se svými milovanými zemřelými. Tento svátek má své kořeny zčásti již v předkolumbovské éře a je natolik významný, že byl dokonce zapsán na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Výstava proběhne od 1. 11. do 26. 11. a bude součástí standardní prohlídkové trasy.

Rád bych vyzdvihnul a poděkoval našim zaměstnancům za jejich zápal a nadrámcovou skvělou práci, kterou odvádějí mimo jiné tím, že tvoří originální, vlastní výzdobu. Díky nim a jejich umu je možné, pořádat vlastní výstavy jako je tato," konstatuje ředitel zahrady Petr Šíla.

A jelikož kostlivců není nikdy dost, do třetice všeho dobrého nás tento pátek 3. 11. čeká Strašidelná botanka, která se opět ponese v mexickém stylu. Těšit se můžete mj. na tradiční mexická strašidla či na občerstvení, které vás zahřeje, zasytí a odmění vás za vaši statečnost. V tuto chvíli je akce již zcela vyprodaná, chtěli bychom ovšem upozornit ty z vás, kteří lístky mají – je třeba se striktně držet stanovených časových oken/slotů pro příchod a zároveň je nutné, donést (na mobilu či v tištěné podobě) vaše QR kódy, které poslouží jako vstupenka na akci (přičemž platí, že co člověk, to QR kód – bez dětí, jelikož namaskované děti mají vstup zdarma; týká se pouze platících dospělých).

Moc se na vás tento týden a kdykoliv jindy těšíme!

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020