Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Chráníme přírodu společně!

Dne 21. února 2023 podepsala ředitelka Zoo Ústí nad Labem, dr. Ilona Pšenková, a ředitel Botanické zahrady Teplice, Ing. Petr Šíla, společné memorandum o spolupráci. Stalo se tak před zahájením výstavy „Znáte nás?“ v tropickém skleníku botanické zahrady v Teplicích, které obě instituce avizovaly již minulý týden.

Podstatou výstavy i spolupráce mezi oběma institucemi je vysvětlení role a poslání zoologických a botanických zahrad, a především jejich zapojení v ochraně přírody. Základní myšlenka uzavřené spolupráce vychází právě z charakteru botanické a zoologické zahrady jako vzdělávacích a vědeckých institucí. „Tímto krokem jsme společně uzavřeli a deklarovali úzkou spolupráci, a to již třech významných vědeckých institucí v regionu Ústeckého kraje – Botanické zahrady Teplice, Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a Zoo Ústí nad Labem. Společné akce předpokládají zvyšování kvalifikace pracovníků těchto institucí, možnosti řešení výzkumných projektů, přípravy vzdělávacích akcí, kampaní a mnoho dalšího,“ říká ředitelka zoo Ilona Pšenková.

O samotném propojení naše organizace jednaly již několik let. Jsem rád, že jsme s paní ředitelkou tyto snahy dovedli do cíle a posouváme se tak do širší spolupráce v oblasti ochrany přírody. Stejně tak věřím v kooperaci v rámci edukace široké veřejnosti celého regionu,“ říká ředitel botanické zahrady Petr Šíla.

Spolupráce s odbornými institucemi napříč různými obory a zaměřením je jedním z hlavních pilířů odborného rozvoje a mezinárodního postavení zoo, které se svým týmem ředitelka Zoo Ústí nad Labem dlouhodobě prosazuje. „Této spolupráce s botanickou zahradou si velice vážíme, protože jde o propojení dvou institucí, které se věnují ochraně přírody a biodiverzity, výzkumu a vzdělávání a mohou tak své poznatky nejen sdílet, ale i aplikovat v praxi,“ uzavírá Ilona Pšenková.

zoo výstava Fotka 1
zoo výstava
zoo výstava Fotka 2
zoo výstava
zoo výstava Fotka 3
zoo výstava
zoo výstava Fotka 4
zoo výstava
zoo výstava Fotka 5
zoo výstava
zoo výstava Fotka 6
zoo výstava
zoo výstava Fotka 7
zoo výstava
zoo výstava Fotka 8
zoo výstava
zoo výstava Fotka 9
zoo výstava
zoo výstava Fotka 10
zoo výstava
zoo výstava Fotka 11
zoo výstava
zoo výstava Fotka 12
zoo výstava
zoo výstava Fotka 13
zoo výstava
zoo výstava Fotka 14
zoo výstava
zoo výstava Fotka 15
zoo výstava
zoo výstava Fotka 16
zoo výstava
zoo výstava Fotka 17
zoo výstava
zoo výstava Fotka 18
zoo výstava
zoo výstava Fotka 19
zoo výstava
zoo výstava Fotka 20
zoo výstava
zoo výstava Fotka 21
zoo výstava
zoo výstava Fotka 22
zoo výstava
Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020