Otevírací doba Ceník Kontakt +420 417 534 359 info@botanickateplice.cz

Nový informační systém

„Nový systém v botanické zahradě Teplice se skládá ze dvou velikostně odlišných cedulí. Cedule ve formátu A4 (celkem 20 kusů) představují významné geografické oblasti, které se snažíme našim návštěvníkům přiblížit ve skleníku“ uvedl ředitel zahrady Petr Šíla. V xerickém skleníku se tak mohou dočíst o tom, jak vypadá vegetace na Madagaskaru a co stojí za jejím současným ohrožením. „V tropickém skleníku nevynechejte informace o tropických užitkových rostlinách na křížovkářském záhoně s mapou jednotlivých druhů,“ upozorňuje kurátor Jan Ptáček. Cedule ve formátu A5 (celkem 47 kusů) představují jednotlivé rostliny, které by bylo škoda jen tak obejít bez povšimnutí. „Nečekejte suchopárný popis dané rostliny, ale zasvěcení do tajů rostlinné říše,“ doplňuje kurátor. Víte co je to epifyt? Jak se od sebe liší aloe a agáve? Která rostlina patří mezi nejstarší exempláře naší zahrady? To vše a mnohem více obsahuje nový informační systém.

Nezapomněli jsme ani na zahraniční návštěvníky a zkrácenou formu textu naleznou v anglickém a německém jazyce. Pokud byste toužili po dalších informacích, není nic jednoduššího než využít chytrý telefon nebo tablet a přesunout se pomocí QR kódu na rozšiřující informace. Ty v mnoha případech odkazují na botanickou webovou stránku botany.cz, případně na internetovou encyklopedii Wikipedia, kde si mohou čtenáři vybrat svojí oblíbenou jazykovou mutaci.

„V příštím roce se tento informační systém rozšíří i do venkovní expozice a na živočišstvo obývající zahradu. Botanická zahrada Teplice tak tímto krokem naplnila jedno z důležitých poslání botanických zahrad – vzdělání. Jsem rád, že můžeme nabídnou každému návštěvníkovi kvalitní obsah atraktivní formou,“ uzavřel ředitel zahrady Petr Šíla.

Vybudování systému podpořila darem ve výši 100 tisíc Kč Skupina ČEZ. Děkujeme!

Zpět na přehled
Botanická zahrada Teplice © 2020